23 лютого 2017 року № 413 в Харківській області створено Комунальну установу Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок».
Основною метою діяльності Центру є надання комплексної допомоги жінкам ( у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених, або звільненням з місць позбавлення волі, або потраплянням у ситуації торгівлі людьми, або вчиненням стосовно них гендерно – обумовленого насильства.
Головне завдання центру – допомогти жінкам, надати їм юридичну і психологічну підтримку, а також налагодити відносини в їхніх сім’ях.
До складу Кризового центру входять такі структурні підрозділи:
– відділення соціальної адаптації звільнених жінок;
– притулок для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно – обумовленого насильства та/або торгівля людьми.
До центру приймаються жінки, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або залишилися поза сімейним оточенням, та/або зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги, а саме:
– повнолітні жінки (жінки з дітьми) щодо яких вчинено гендерно – обумовлене насильство та існує загроза їх життю чи здоров’ю;
– жінки які не досягли повноліття, але перебувають (перебували) у зареєстрованому шлюбі, щодо яких вчинено гендерно обумовлене насильство та існує загроза їх життю чи здоров’ю;
– вагітні жінки, які недосягли повноліття, щодо яких вчинено гендерно обумовлене насильство та існує загроза їх життю чи здоров’ю;
– жінки які постраждали від торгівлі людьми.
Прийняття до Притулку здійснюється на підставі:
- Особистої заяви;
- Копії документу, що підтверджує особу заявника (за наявності)
У Притулку забезпечується відокремлене перебування жінок та жінок з дітьми.
Термін перебування постраждалих осіб у Притулку становить 7 днів. У разі необхідності на основі оцінки потреб постраждалих осіб, термін їх перебування у Притулку може бути продовжено до 6 (шести) місяців. У виняткових випадках максимальний термін перебування постраждалих осіб у Притулку може становити 12 місяців.
Ці жінки житимуть у безпечному й спокійному місці, де, за підтримки фахівців та супроводу спеціалістів, вони проходитимуть програму інтеграції та реінтеграції в суспільство, отримуватимуть соціальні послуги та комплексну допомогу.
До притулку не направляються такі особи, які мають:
– алкогольне або наркотичне сп’яніння;
– гострі інфекційні та венеричні захворювання;
– психічні захворювання;
– заразні захворювання шкіри та волосся, туберкульоз;
– інші обставини, що свідчать про безпосередню небезпеку для отримувача послуг чи оточуючого.
Якщо Ви та Ваші діти стали жертвою насильства в сім’ї, Ви можете звернутися за додатковою інформацією щодо направлення та влаштування до «Кризового соціального центру для жінок» до управління праці та соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації, за адресою: 63304, Харківська область, м. Красноград, вул.Бєльовська, 84 або за тел. (05744)73802.
Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації працює за безкоштовними номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарного) та загальноєвропейський номер 116 123