Всупереч широко поширеній серед роботодавців та безпосередніх керівників думці, розробка та перегляд необхідних інструкцій з охорони праці, що діють на підприємстві, здійснюється не фахівцями служби охорони праці, а відповідно до вимоги п 4.3.4 Положення розробки інструкцій з охорони праці, саме безпосередніми керівниками робіт (начальником виробництва, цеху, дільниці, відділу, лабораторії та інших відповідних їм підрозділів, майстром), які несуть відповідальність за своєчасне виконання цієї роботи. І ця вимога цілком логічно випливає з обов’язків безпосередніх керівників. Адже саме вони розставляють працівників по робочих місцях, видають їм завдання, контролюють їх виконання і проводять інструктаж безпосередньо на робочих місцях. Тому саме вони покликані і повинні краще за інших знати всі небезпечні і шкідливі виробничі фактори, які існують на конкретному робочому місці, всі вимоги охорони праці, які стосуються цього робочого місця. Вони зобов’язані не тільки самі все це чітко знати і уявляти, а й навчити кожного свого працівника працювати безпечно, а потім ще й перевірити, як цей працівник засвоїв цю науку, тобто інструктаж з охорони праці. З урахуванням цих знань, навичок і досвіду кому ж, як і безпосереднім керівникам, слід доручити розробку і перегляд фахівцю з охорони праці підприємства.
А на службу охорони праці відповідно до п. 4.3.5 Положення розробки інструкцій з охорони праці, роботодавець покладає здійснення систематичного контролю:
- своєчасності розробки нових інструкцій;
- відповідності діючих на підприємстві інструкцій вимогам законодавства з питань охорони праці;
- встановленої періодичності перегляду та внесення зміни і доповнення до інструкцій.
Також на службу охорони праці покладається обов’язок по наданню відповідної методичної допомоги розробникам інструкцій і організація придбання для них примірних інструкцій, стандартів ССБТ та інших нормативно-технічних і організаційно – методичних документів з охорони праці.