#БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ: Безбар’єрність у деталях

Безбар’єрність у деталях – це коли…
… у бібліотеці тактильні навіть картини та глобуси
… є книги, надруковані шрифтом Брайля та збільшеним кеглем
… комп’ютери озвучують текст під час пошуку інформації
 І всі ці деталі – про інклюзивну бібліотеку, яка працює у прифронтовому Запоріжжі вже майже три роки. Є у закладі й пандуси з правильним кутом нахилу, і широкі проходи для зручного пересування відвідувачів на кріслах колісних, і універсальна вбиральня. А ще для людей з інвалідністю тут регулярно проводять тематичні заходи, під час яких можна бути не тільки глядачем, а й поділитися власною творчістю.
 Історію виникнення унікального простору, де люди з ментальними чи фізичними травмами можуть соціалізуватися та отримати доступ до культурних послуг, описує стаття у ZMINA. Центр прав людини. А експертка громадської організації Безбар’єрність Svitlana Hnatiuk розповіла виданню про ключові принципи створення доступних просторів і найбільш поширені помилки, які виникають під час проєктування.
 «Ми маємо пам’ятати: безбар’єрність – це не лише про людей з інвалідністю. Це і про батьків з візками, і про людей старшого віку, і про вагітних жінок, і про людей з тимчасовими травмами, і про нас із вами, коли ми не виспались після повітряної тривоги чи несемо важкі сумки з магазину.
Звісно, ми не можемо створити простір, який буде комфортним для 100% людей, адже всі люди різні: із унікальним досвідом, потребами та бажаннями. Але ми можемо прагнути до того, щоб він був зручним для 90%. І це вже буде значним кроком уперед», – зазначила Світлана Гнатюк.
Прочитати статтю можна за посиланням: