На засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва підбили підсумки проєктів щодо розбудови цифрових освітніх просторів, надолуження втрачених знань, «Дошкільнята» та роботи мобільного класу безпеки.
Як зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов, 3 місяці тому розпочалася крос-секторальна співпраця ЮНІСЕФ із 5 пілотними територіальними громадами Харківської області: Валківською, Кегичівською, Пісочинською, Чугуївською та Балаклійською.
«Спочатку ми обговорювали з ЮНІСЕФ, що такий проєкт буде запущено в одній громаді, завдяки чому зможемо перейняти досвід для інших. Представники ЮНІСЕФ змогли долучити 5 громад, які перебувають в абсолютно різних умовах, адже деякі були в окупації. Наразі в громадах впроваджується більше 50 різноманітних проєктів. Дякуємо за оперативність і ефективність», – наголосив Олег Синєгубов.
Як прокоментувала керівниця програм ЮНІСЕФ у Харківській області Людмила Паламар, співпрацю планують масштабувати.
«Швидко рухатися в реалізації цих проєктів допомогла співпраця з фахівцями тергромад, Харківської ОВА та районних військових адміністрацій. Тільки, коли всі учасники включені в процес, маємо ефективну роботу. Важливо підключати до обговорень дітей і батьків. Ми побачили, що вони надзвичайно зацікавлені у роботі Цифрових освітніх центрів, де, зокрема, проводяться заняття з надолуження втрачених знань. Окрім 5 пілотних громад, проєкт додатково реалізується у Наталинській, Коломацькій та Харківських громадах. А завдяки залученню молоді до нашого проєкту створюємо молодіжні центри. Невдовзі зможемо презентувати такий центр у Пісочинській громаді», – сказала Людмила Паламар.
Загалом на сьогодні у Харківській області налічується 26 Цифрових освітніх центрів: 10 від ЮНІСЕФ, 10 від БФ «SaveTheСhildren», 6 від БФ «Громадська ініціатива – «Хто, як не ми!». Усього різноманітними заходами в центрах охоплено більш ніж 2 тисячі дітей. Також у межах ініціативи «Спільно до навчання» у березні цього року розпочався проєкт «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», до якого на Харківщині залучили понад 370 дошкільнят та більш ніж 30 вихователів.
Крім того, у жовтні на Харківщині створили проєкт мобільного класу безпеки за підтримки ЮНІСЕФ, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції та Міністерства внутрішніх справ.
«У мобільному класі сапери, пожежники, рятувальники, поліціянти й інші спеціалісти розповідають дітям про ключові правила безпеки в мирному житті та під час війни. Також заняття тут можуть тривати і в період аварійних відключень світла. Протягом жовтня-листопада цього року співробітниками ДСНС та Національної поліції проведено 16 заходів, де взяли участь понад 280 дітей», – розповіла Ольга Безпалова.