Забезпечення санаторно-курортним лікуванням
деяких категорій громадян через управління соціального захисту населення
Згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 із змінами управління соціального захисту населення забезпечує санаторно-курортними путівками громадян відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
У разі коли особа має право на санаторно-курортне лікування за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Управління забезпечує безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
– осіб з інвалідністю усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Мінстерством соціальної політики;
– ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” за рахунок коштів місцевих бюджетів;
– ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та інвалідів у санаторіях, що належать до сфери управління Мінсоцполітики.
Ветерани війни та особи з інвалідністю повинні бути зареєстровані за місцем проживання та перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення на санаторно-курортне лікування. Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, безплатними путівками до якого вони забезпечуються.
Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. Гранична вартість путівки на 2020 рік для осіб з інвалідністю – 7740,0 грн., для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку -23450,0 грн., для громадян, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи -6480,0 грн., для ветеранів війни без інвалідності -9288,0 грн.
Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в управлінні соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року (для осіб, що забезпечуються путівками один раз на два роки, – протягом двох попередніх років).
Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості. Для одержання путівки до управління подається заява та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою N 070/о.
Особа, що перебуває на обліку для забезпечення путівки в управлінні соціального захисту населення, але в поточному році одержала безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку.
Повторне взяття на облік здійснюється відповідно до цього Порядку.
За більш повною інформацією, просимо звертатися до управління соціального захисту населення за адресою м. Красноград вул. Бєльовська, буд. 84, тел. 7-23-27.