Повідомлення про намір Акціонерного товариства «Укртрансгаз» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами Промислового майданчика «Кегичівське підземне сховище газу» Пролетарського виробничого управління підземного зберігання газу
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Акціонерне товариство «Укртрансгаз» (АТ «Укртрансгаз»)
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 30019801.
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактні дані: Україна, 01021, місто Київ, Кловський узвіз, будинок 9/1; тел: +38(044)-461-20-95; e-mail: forletter@utg.ua.
Місцезнаходження об’єкта: Україна, 64003, Харківська область, Красноградський район, Кегичівська об’єднана територіальна громада, село Антонівка, вулиця Незалежності, будинок 106.
Мета отримання дозволу на викиди: дотримання вимог природоохоронного законодавства, отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкту.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля:
ПМ «Кегичівське ПСГ» є діючим об’єктом, що введений в експлуатацію в 1988 році. Розширення та зміни, включаючи перегляд або оновлення умов провадження господарської діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження діяльності або подовження строків її провадження, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, перепрофілювання діяльності моменту введення в експлуатацію не проводилося. Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року №1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критерії визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» ведення господарської діяльності АТ «Укртрансгаз» на об’єкті ПМ «Кегичівське ПСГ» Пролетарського ВУПЗГ не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта: ПМ «Кегичівське ПСГ» створене та експлуатується для підвищення надійності газопостачання Харківського промислового району та забезпечення функціональної надійності газопроводів Шебелинка-Диканька-Київ, Єфремівка-Диканька-Київ, Шебелинка-Полтава-Київ, «Союз». В межах промислового майданчика розміщено комплекс механізмів, обладнання та споруд, що призначені для закачування, відбирання та зберігання природного газу. Процес експлуатації ПМ «Кегичівське ПСГ» складається з двох сезонів: закачування газу в ПСГ та відбору газу із ПСГ. Технологічний режим експлуатації циклічний, змінюваний з урахуванням динаміки пластового тиску, вибійного тиску, дебітів свердловин, тиску в трубному і затрубному просторах.
Джерелами викиду забруднюючих речовин є газовихлопні шахти, димові труби, вихлопні труби, технологічні свічі, дихальні труби, вентиляційні труби та дефлектори, тощо. Загальна кількість джерел викиду – 178 (в тому числі: 172 – організовані, 6 – неорганізовані).
Суб’єкт господарювання внесено до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №83. Детальні технічні характеристики устаткування та об’єкту в цілому є конфіденційною інформацією і, з міркувань безпеки та стійкості паливно-енергетичного комплексу України, не підлягають поширенню за межі структури підприємства. Доступ сторонніх осіб до об’єкту обмежено.
Відомості щодо видів та обсягів викидів. Потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (без урахування вуглецю діоксиду) становлять 6306,926 т/рік, в тому числі: заліза оксид (у перерахунку на залізо)* – 0,01 т/рік; манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану – 0,00037 т/рік; кремнію діоксид аморфний – 0,00014 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом – 2,468 т/рік; калію гідроокис – 0,000059 т/рік; оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту – 79,546 т/рік; азоту (1) оксид [N2О] – 1,705 т/рік; аміак – 0,00048 т/рік; діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки – 0,53 т/рік; кислота сірчана за молекулою H2SO4 – 0,005 т/рік; оксид вуглецю – 132,817 т/рік; вуглеводні насичені C12-C19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець – 4,323 т/рік; бензин (нафтовий, малосірчистий, в перерахунку на вуглець) – 0,022 т/рік; масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндрове і ін.) – 69,357 т/рік; вуглеводні недифер. за складом – 5,521 т/рік; уайт-спірит – 0,071 т/рік; бензол – 0,001 т/рік; кислота оцтова – 0,001 т/рік; спирт метиловий – 0,45 т/рік; метан – 6009,546 т/рік; хлор та сполуки хлору (у перерахунку на хлор) – 0,271 т/рік; водню хлорид (соляна кислота) за молекулою HCL – 0,279 т/рік; фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор – 0,001 т/рік; фтористі сполуки погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, гексафторалюмінат натрію) у перерахунку на фтор – 0,00036 т/рік; фтор і його пароподібні та газоподібні сполуки в перерахунку на фтористий водень – 0,00024 т/рік; емульсол (склад:вода-97.6%,нітpит натpію-0.2% та інш.) – 0,00000065 т/рік. Потенційні обсяги викидів вуглецю діоксиду – 38574,935 т/рік. Фактичні обсяги викидів забруднюючих речовин не перевищують потенційні обсяги. За величинами потенційних обсягів викиду забруднюючих речовин об’єкт підлягає взяттю на державний облік та відноситься до другої групи.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: не передбачено (об’єкт другої групи).
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: Заходи щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання не передбачені. Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря визначені Планом локалізації та ліквідації наслідків аварій, що погоджений Головним управлінням ДСНС України в Харківській області.
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують гігієнічних нормативів повітря населених місць і відповідають вимогам чинного законодавства України. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені.
Суб’єкт господарювання зобов’язується дотримуватися природоохоронних заходів у відповідності до вимог статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні (основні джерела відсутні). Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів відповідають вимогам чинного природоохоронного законодавства. Для неорганізованих стаціонарних джерел викиду нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються, регулювання здійснюється за вимогами дозволу.
Зауваження та пропозиції громадськості щодо наміру Акціонерного товариства «Укртрансгаз» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами Промислового майданчика «Кегичівське підземне сховище газу» Пролетарського виробничого управління підземного зберігання газу протягом 30 календарних днів з дня опублікування цього повідомлення проводить Харківська обласна військова адміністрація за адресою: Україна, 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64; Україна, 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64; тел: (057) 700-05-62, 705-21-53; е-mail: obladm@kharkivoda.gov.ua, upress@kharkivoda.gov.ua.