Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Українці, що були вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії до більш безпечніших місць України, можуть отримати статус ВПО онлайн, подати заявку на щомісячну виплату.
Статус ВПО можуть отримати користувачі в Дії як для себе, так і для своїх дітей. Виплати в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Виплати нарахують на картку єПідтримка, і їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку та купити будь-який товар.
Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії
– Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО.
– Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою).
– Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну.
– Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку єПідтримка.
– Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоц. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту.
Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть Надіслати.
Довідка ВПО з’явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка.
Усю інформацію про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи ми зібрали на сайті.
Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Працюємо над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше.
Тримаймося, єднаймося, підтримуємо одне одного!
Довідка. Послугу реалізує Мінцифра спільно з Міністерство Соціальної Політики України за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Проєкт підтримки Дія)», що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, та Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фонд Східна Європа.