На сьогоднішній день питання залучення молоді на державну службу
не втрачає свою нагальність та залишається актуальним.
Частиною 9 статті 48 Закону України «Про державну службу» від
10 грудня 2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу» передбачена можливість проведення стажування громадян із числа молоді у державних органах.
Так, у державних органах, з метою ознайомлення з функціонуванням державної служби, може здійснюватися стажування громадян із числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, строком до шести місяців
у порядку, визначеному керівником державної служби.
Таким чином, молодим людям надається можливість ознайомитися
з функціонуванням державних органів, набути досвіду роботи, що сприятиме їх професійному самовизначенню та зростанню.
Одночасно варто відмітити, що наказом Національного агентства України з питань державної служби від 28 січня 2021 року № 17-21 затверджено Методичні рекомендації щодо проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в державних органах.
За цим документом, державним органам рекомендується проводити стажування для залучення молоді на державну службу. Під стажуванням рекомендується розуміти ознайомлення з функціонуванням державної служби громадян з числа молоді, а також набуття ними практичного досвіду виконання завдань та обов’язків державного службовця.
Також вказані Методичні рекомендації рекомендується використовувати як допоміжний інструмент для підготовки та проведення ефективного та якісного стажування молоді у державних органах.
У зв’язку із зазначеним вище, окремо до уваги пропонуються узагальнені практики переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики управління персоналом» (за 2021 рік), зокрема, у номінації «Краща практика залучення молоді на публічній службі».