На цьому наголошують у Міністерстві охорони здоров’я України.
«Коронавірусна хвороба може бути особливо небезпечною для жінок, які готуються стати мамами. Вагітні мають високий ризик отримати ускладнення від COVID-19 – вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень, – зазначають у МОЗ. – Вагітні з симптомним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби».
За даними Королівського коледжу акушерів і гінекологів Великої Британії на жовтень 2021-го, майже 20% важких хворих на COVID-19 складали вагітні, які не були вакциновані.
Ковід під час вагітності також несе ризики передчасних пологів, а немовля має вищі шанси потрапити до реанімації. Шотландське дослідження показало, що 22 з 1000 немовлят у нещеплених жінок, які хворіли на COVID-19, померли. 16,6% дітей у невакцинованих матерів з COVID-19 були народжені передчасно.
Вакцинація для вагітних є безпечною! Це показав аналіз перебігу вагітності понад 35 тис. щеплених від COVID-19 жінок у США, говорять у міністерстві.
Щепитися можна на будь-якому терміні вагітності. За даними дослідження центрів з контролю та профілактики захворювань у США, 1613 вагітних, які отримали вакцину від COVID-19 у другому та третьому триместрі, народили 1 634 немовлят, у тому числі 42 близнюків. Також з-поміж 2 500 вагітних, які щепились мРНК-вакциною від COVID-19 до 20 тижня вагітності, не виявили підвищеного ризику викидня.
«Для щеплення вагітних варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. У світі найбільший досвід використання для вагітних саме цих вакцин і, відповідно, найбільше даних щодо безпечності цих препаратів, – повідомляють у МОЗ. – В Україні жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, рекомендовано використати для другої дози мРНК-вакцину – Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів».
Сотні тисяч вагітних у всьому світі вакциновані від COVID-19. Захистіть себе та свою дитину – зробіть щеплення!