Це заявив директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов.
Він зазначив, що голова Харківської ОДА Олег Синєгубов особисто тримає ситуацію на контролі. Він провів серію нарад із силовими підрозділами області, отримує відповідні доповіді. Ситуація постійно аналізується й вживаються додаткові заходи щодо забезпечення стабільності в оборонній та інших сферах життя області.
«Настрої у більшої частини жителів області виключно патріотичні. Немає жодної з ознак паніки – ситуація абсолютно керована, і ми готові до будь-якого розвитку подій. Усі сценарії прораховано. Ми не відзначаємо зростання попиту на товари масового вжитку, пальне, паливно-мастильні матеріали, тобто область живе своїм стабільним, нормальним, повсякденним життям. Навпаки спостерігаємо готовність наших людей захищати державу, нашу область», – сказав Олексій Максимов.
Директор департаменту нагадав, що з 1 січня 2022 року набув чинності закон «Про основи національного спротиву». Відповідно до нього в Харківській області створено та розгортається 113-та окрема бригада територіальної оборони у складі сил територіальної оборони ЗСУ.
«Наша область – одна з перших, яка повністю забезпечила місцями дислокації. Особовий склад щодо керівництва і командування укомплектовано більш ніж на 70%, і майже на 100% укомплектовано прописним складом резервістів, які зможуть залучатися до виконання бойових завдань», – зазначив Олексій Максимов.
Крім того, він нагадав, що голова ОДА Олег Синєгубов мав низку зустрічей з керівництвом територіальної оборони країни. Так, з робочим візитом Харківщину відвідував командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Юрій Галушкін та командувач Оперативного командування «Схід» Олег Мікац. Також Олег Синєгубов мав перемовини з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.
Олексій Максимов підкреслив, що, за дорученням голови ХОДА Олега Синєгубова, розроблено проєкт Програми територіальної оборони. 16 лютого під час позачергової сесії обласної ради буде винесено питання фінансування нагальних потреб бригади.
«Хочу також зазначити, що територіальна оборона – це не тільки підрозділи ЗС, які залучаються до виконання поставлених завдань. Це чітка система заходів, у яких беруть участь підрозділи ЗС, Національної поліції, СБУ, Національної гвардії тощо. На ТО покладається завдання підтримання правового режиму воєнного стану, пошук, боротьба та знищення диверсійних груп противника, забезпечення оборони та охорони державного кордону, охорона та оборона особливо важливих державних об’єктів, органів управління тощо. Є розподіл відповідно до планів ТО – ми вже неодноразово відпрацьовували його на навчаннях та тренуваннях і маємо розуміння, що ми готові до будь-яких сценаріїв», – повідомив Олексій Максимов.
Довідка. За даними Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА, у 2021 році на території області відбулося 134 тренування та навчання під егідою антитерористичного центру СБУ, де бойове залагодження відпрацьовували органи Нацполіції, Нацгвардії, ЗСУ та органи державного управління й місцевого самоврядування.
Наразі в області пройшла ціла серія вишколів з урахуванням досвіду європейських та закордонних партнерів. Окрім досвіду, партнери передали Україні сучасні зразки відповідного обладнання та озброєння, яке вже надійшло у підрозділи, опановано нашими фахівцями і готове до застосування.