Документ визначає, як саме відбиратимуть проєкти з регіонів в межах програми «Велика реставрація».
За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики, умовами надання коштів регіонам є:
наявність затвердженої документації та позитивного експертного звіту щодо її розгляду;
вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт однієї пам’ятки, що перебуває у комунальній власності, у 2022 році – від 1 млн гривень;
календарний план реалізації проєкту – не більш ніж три роки.
Перевагу надаватимуть проєктам:
які реалізовувалися у 2021 році коштом субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації;
об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані;
об’єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
об’єктам культурної спадщини національного значення;
проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету.
Для розгляду документів з регіонів та розподілу коштів буде створена комісія з представників МКІП. Розподіл субвенції затверджуватиметься урядом за поданням МКІП та погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
«Затвердження коштів на об’єкти комунальної власності – чи не основний крок до відновлення цих пам’яток. Далі за планом – відбір проєктів по регіонах на 2022-й і безпосередньо їх реставрація. Зробити це досягнення реальністю допомогла сфера культури, небайдужі громадяни, ОДА, що пішли назустріч, і уряд. Цими спільними зусиллями «Велика реставрація» просто блискавично розширюється, а з нею зростає й туристичний попит та інтерес до української спадщини», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
У державному бюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,8 млрд грн на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.