Відповідальность за знищення межових знаків між земельними ділянками.
Відповідно до статей 106,107 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними. Основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.
Згідно до глави 17 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок зобов’язані встановлювати межі між земельними ділянками з відома іншої сторони та письмового дозволу місцевих органів самоврядування.
Відповідно до статті 55 Закону України «Про землеустрій» встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодизичних і картографічних матеріалів за допомогою спеціальних пристроїв на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Якщо межові знаки знищено особа може звернутися до землевпорядної організації чи сертифікованого інженера-землевпорядника щодо відновлення меж її ділянки і встановлення межових знаків.
Якщо межові знаки були навмисне знищені сусідом, то особі належить направити заяву про порушення статті 56 Кодексу України про адміністративні порушення (Знищення межових знаків), до Головного Управління Держгеокадастру у Харківській області адресою: вулиця Космічна, 21, м.Харків.
В разі виникнення земельного спору, згідно статті 158 Земельного кодексу України, особа може звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про виникнення спору щодо встановлення меж земельної ділянки. За результатами перевірки орган місцевого самоврядування повинен скласти акт та розглянути це питання на комісії по земельних спорах.
У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.
За більш детальною інформацією та необхідною консультацією або роз’ясненням, Ви можете звертатися до відділу «Красноградське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Красноград, вул. Бєльовська, 90, 3 поверх, каб.30, контактний номер телефону 7-05-29 та за телефоном гарячої лінії системи БПД 0 800 21 31 03.