Законодавчі шляхи для розвитку сфери виробництва біометану обговорили учасники робочого засідання, ініційованого Біоенергетичною асоціацією України за участю Міненерго, Держенергоефективності, ТОВ «Оператор ГТС України».
«Потенціал заміщення природного газу біометаном в Україні складає близько 8 млрд м3 в рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу (14 млрд м3 у 2019 році) та понад чверті його загального річного споживання (30 млрд м3 у 2019 році). Це перспективний напрям, який потрібно законодавчо врегулювати та стимулювати», – повідомив Юрій Шафаренко.
Так, Держенергоефективності спільно з Біоенергетичною асоціацією України розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» щодо розвитку виробництва електроенергії з біометану».
Законопроєктом передбачено вирішення низки питань, щоб:
- запустити ринок біометану в Україні;
- скоротити імпорт природного газу та сприяти розвитку внутрішнього енергетичного ринку;
- зменшити викиди парникових газів.
Завдяки законодавчому врегулюванню розвитку цієї сфери Україна зможе експортувати біометан в ЄС і, таким чином, забезпечити енергетичну незалежність країни, зростання економіки та стабілізацію національної валюти.
У цілому під час засідання учасники сфокусували увагу на таких питаннях:
- визначення поняття «біометан»;
- механізм верифікації біометану;
- процедура надання гарантії походження біометану;
- реєстр виробництва та споживання біометану;
- умови підключення виробників біометану до ГТС України;
- можливості інвестиційної підтримки виробників біометану за допомогою часткової компенсації вартості підключення до газотранспортної та газорозподільної системи України.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності