Адміністративна відповідальність за булінг
Управління соціального захисту нагадує, що у 2019 році вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». За моральне, або фізичне насильство, агресію, у будь-якій формі каратимуть штрафами.
Цькування та фізичний тиск на дітей неприпустимий. І якщо раніше часто на це дивилися крізь пальці, то сьогодні в Україні вирішили жорстко карати учасників конфлікту.
Запроваджується адміністративна відповідальність за булінг. Так, доповненою статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Також передбачено, що неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
У разі цькування неповнолітнім від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.
В Красноградському районі відповідальним структурним підрозділом з питань гендерної рівності, торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству є Управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації: Красноград, вул. Бєльовська,84 тел. 7 38 02
За більш детальною інформацією, будь – якими консультаціями та порадами Ви та Ваша дитина можете звернутися на Національну дитячу «Гарячу» лінію:
– «Захист прав дітей» – 0800 500 225 або 116 111
– «Протидія насильству в сім*ї» – 0800 500 335 або 116 123