1. Ролик «Знай своє право на землю» Отримання земельних ділянок учасниками АТО
В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створили серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Мета ініціативи – розширити коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для їх захисту.
2. Ролик «Знай своє право на землю» Порядок отримання земельної ділянки у приватну власність
Громадяни дізнаються: від чого залежить розмір земельної ділянки; де можна зареєструвати право на земельну ділянку; які документи потрібні для подачі до місцевого ЦНАПу або нотаріуса; який строк розгляду поданих державному реєстратору документів.
3. Ролик «Знай своє право на землю» Договір оренди земельної ділянки
З навчального ролику ви дізнаєтесь, як спланувати порядок укладення, розірвання та внесення змін до умов договору оренди земельної ділянки.
4. Ролик ‘Знай своє право на землю’ Доля арендованої зем ділянки у випадку відсутності спадкоємців
Цей випуск про спадкування у випадку відсутності або не звернення спадкоємців та визнання спадщини відумерлою. Ми нагадуємо, що орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після 6 місяців, є особа, яка управляє спадщиною.
5. Ролик «Знай своє право на землю» Орендна плата за земельну ділянку пай та формування ціни
6. Ролик «Знай своє право на землю» Збитки завдані засміченням земельної ділянки
У відеоролику можна буде знайти відповіді на наступні питання: – які землі вважаються засміченими; – чим відрізняється поняття «забруднення» від поняття «засмічення»; – яким чином розрахувати збитки, завдані засміченням земельної ділянки; – як притягнути винних у забрудненні земель осіб до відповідальності.
7. Ролик «Знай своє право на землю» Присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру
8. Ролик «Знай своє право на землю» Визнання договору оренди земельної ділянки недійсним
У відеоролику можна буде знайти відповіді на наступні питання: з якого моменту договір оренди слід вважати недійсним; чи може визнаватися недійсним договір, який розірвано; хто може звертатися до суду з відповідними позовами тощо?
9. Ролик «Знай своє право на землю» Особливості поновлення договору оренди земельної ділянки
У відеоролику фахівці Мін’юсту дадуть відповідь на питання: – коли орендар має повідомити орендодавця про намір скористатися правом на укладення договору оренди землі на новий строк; – що робити у разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі; – протягом якого строку орендодавець має термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди; – які документи потрібні для поновлення договору оренди землі.
10 Ролик «Знай своє право на землю» Заміна сертифіката на право на земельну частку
Заміна сертифіката на право на земельну частку (пай) на державний акт на право власності на земельну ділянку. У навчальному ролику ми роз’яснимо порядок обміну сертифіката на земельну частку. Крім того, фахівці Мін’юсту повідомлять, які документи потрібно подати для державної реєстрації права власності на земельну ділянку, виділену в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв).
11 Ролик «Знай своє право на землю» Дострокове розірвання договору оренди землі
У відеоролику заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова роз’яснює, якими є терміни оренди земельних ділянок. Зокрема, закон визначає максимальний термін оренди земельних ділянок не сільськогосподарського призначення в 50 років. Для ділянок сільськогосподарського призначення також встановлюється мінімальний строк оренди – 7 років. Розірвання договору оренди передбачає два варіанти дій: 1. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. 2. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. В першому випадку (за згодою сторін) необхідно: – укласти додаткову угоду до договору оренди, в якій передбачити розірвання договору з певної дати та покладення на одну зі сторін (зазвичай орендаря) обов’язку здійснити державну реєстрацію припинення права оренди. Якщо договір припиняється до закінчення періоду, за який сплачується орендна плата (зазвичай це рік), бажано також прописати порядок і строк виплати орендної плати за фактичний період оренди. – якщо сторони дійшли згоди та уклали додаткову угоду про розірвання договору оренди, необхідно звернутися до суб’єкта державної реєстрації для проведення припинення державної реєстрації права оренди. У другому випадку потрібно скласти позовну заяву та направити її до суду за місцем знаходження земельної ділянки.
12 Ролик «Знай своє право на землю» Право власності на земельну ділянку у порядку спадкування. Право власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом та заповітом.
13 Ролик «Знай своє право на землю» Спадкування землі с г призначення іноземними громадянами
Відео урок щодо спадкування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, в тому числі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, іноземними громадянами, особами без громадянства та іноземними юридичними особами.
14 Ролик «Знай своє право на землю» Отримання інформації про вільну земельну ділянку
Відео урок з питань отримання інформації про вільну земельну ділянку та щодо порядку безоплатної передачі земельних ділянок громадянам України із земель державної або комунальної власності.
15 Ролик «Знай своє право на землю». Зміна цільового призначення та реєстрація прав на зем. ділянки
Відео урок з питань порядку зміни цільового призначення земельної ділянки та реєстрації прав на земельні ділянки.