Посилено державний нагляд під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період

Наближаються новорічні свята. Тому зовсім скоро в продажу з′являться їх символ – лісові красуні.

Кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят в Україні вирубують майже мільйони молодих саджанців сосни та ялини, ще сотні тисяч дерев варварським чином лишаються верхівок, які зовні схожі на молоді деревця.

З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок зелених насаджень, а також дотримання вимог природоохоронного законодавства при заготівлі і реалізації хвойних насаджень в передноворічний період Державна екологічна інспекція у Харківській області попереджає про можливі порушення.

Підприємці, які здійснюють транспортування і продаж такої продукції повинні мати при собі накладну з лісництва, товаро-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чіп зі штрих-кодом лісового господарства, де її виростили.

Слід зазначити, що згідно зі ст. 65 КУпАП, відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, перевезення й зберігання незаконно зрубаної лісової продукції тягне за собою накладення штрафу.

Також законодавством передбачено відповідальність і за порушення порядку придбання та збуту об′єктів рослинного світу. Санкція ст. 88-1 КУпАП передбачає накладання штрафу від 510 до 1700 грн. з можливою конфіскацією об′єктів рослинного світу. Отже, не лише продавець, а й покупець «нелегальної» новорічної ялинки ризикують постати перед судом і отримати штраф.

Для того, щоб купити ялинку і не стати порушником, варто пам′ятати, що кожне дерево обов′язково має бути промарковане.

Кожен має з відповідальністю ставитись до збереження лісових ресурсів та не ставати співучасниками злочинів проти довкілля.