Співпраця для єдиної мети – заохочення до працевлаштування!

Фахівцями Красноградського районного центру зайнятості разом із фахівцями із соціальної роботи Красноградського районного центру для сім’ї, дітей та молоді на базі Красноградського районного відділу пробації з умовно засудженими проводяться заходи спрямовані на соціалізацію та заохочення до офіційного працевлаштування.

Учасників заходу ознайомили з інформацією про різні аспекти пошуку роботи. Присутні отримали консультації з питань використання різних джерел інформації щодо вакансій, ефективної поведінки під час пошуку роботи, поради щодо підготовки професійного резюме, а також працевлаштування, участі у громадських роботах, та інших роботах тимчасового характеру.

Учасників заходу також проінформували про права неповнолітніх у трудових правовідносинах.

Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

За загальним правилом особи приймаються на роботу з 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються Міністерством охорони здоров’я України за погодженням із Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.

Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Для робітників віком до вісімнадцяти років норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих робітників пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли вісімнадцяти років. Для молодих робітників, які поступають на підприємство, в організацію після закінчення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, курсів, а також для тих, що пройшли навчання безпосередньо на виробництві, в передбачених законодавством випадках і розмірах та на визначені ним строки можуть затверджуватись знижені норми виробітку. Ці норми затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом.

Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

Взаємодія Красноградського районного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України  та Красноградського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направлена, в першу чергу, на попередження скоєння неповнолітніх та молоді нових злочинів та правопорушень.

Отже, підобліковим клієнтам пробації наголошено, що у кожного свій шанс на краще життя. Куди вигідніше все ж таки шукати і мати хорошу високооплачувану роботу зі стабільним доходом, ніж жити в постійному стресі, намагаючись добувати засоби незаконним шляхом отримуючи неприємності.