В  Красноградському районі відповідальним структурним підрозділом з питань гендерної рівності, торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству є Управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації:  м. Красноград, вул. Бєльовська, 84 тел.  (05744)7 38 02

Особи, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми на території  Красноградського району

Район

Поштова адреса адміністрацій

ПІБ заступника голови адміністрації, який координує питання протидії торгівлі людьми (телефон, електронна адреса)

Назва відповідального структурного підрозділу (телефон, електронна адреса)

ПІБ, посада, телефон, електронна адреса, керівника відповідального структурного підрозділу

ПІБ, посада, телефон, електронна адреса, відповідальної посадової особи

Красноградський район

вул.Соборна, 58,А,  м.Красноград, Красноградський район, Харківська обл

Осадча Наталія Миколаївна – перший заступник голови районної державної адміністрації

0574472013

krasnograd. rda@gmail.com

Управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації

upszn20@ukr.net

Гонтар Світлана Василівна – начальник управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації

0574473934

upszn20@ukr.net

Мухортова Наталія Володимирівна – головний спеціаліст відділу підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг УСЗН

0574473802

16trud@ukr.net

 
Запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії

Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до подбіних зростання ризиків.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Від початку війни з України, за даними ООН, вже виїхали 1,5 мільйона громадян. Однак не всі з них розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.

Аби убезпечити себе,  радять

  • тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
  • якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
  • не сідайте в машину наодинці;
  • за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
  • домовтеся про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
  • за найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.

Правозахисники радять повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.

Найпопулярнішою країною для евакуації українців стали Польща, куди вже виїхали майже мільйон осіб. Пам’ятайте, що за допомогою ви завжди можете звернутись на гарячі лінії щодо запобігання торгівлі людьми у: 

  • ПольщіHelpline +48 22 628 99 99
  • Чехії – +420 222 721 810, +420 222 717 171, 8 000 777 77
  • Болгарії 0800 186 76
  • Словаччині (гаряча лінія для громадян України) +421 918 366 968
  • Молдові 0 800 77777 (дзвінки з Молдови), +373 22 23 33 09 (дзвінки з-за кордону).

 В Україні  звернутися за практичними порадами можна до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть вернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com.

Консультації Національної дитячої «гарячої лінії» можна отримати за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».

 

 

Посилання на просвітницьку кампанію за підтримки  Координатора ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми  в контексті попередження ризиків сексуальної та трудової експлуатації українських жінок та дітей з числа  біженців у європейських країнах «Будьте в безпеці» https://www.helpforukrainians.info/ukrainian/, яка містить інформацію про ризики  торгівлі людьми та ресурси для уникнення таких ризиків, включаючи інформацію  про номери гарячих ліній  та контакти агенцій, що допомагають постраждалим.

 

28 липня 2022р. в приміщенні районної філії ХОЦЗ відбувся профінформаційний семінар для безробітних осіб на тему: «РИЗИКИ НЕЛЕГАЛЬНОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ», присвячений Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, проведений спільно зі спеціалістами управління соціального захисту населення районної військової адміністрації та міської ради.

Безробітні дізнались про те, що втрачає людина, приймаючи рішення про нелегальну трудову міграцію; яку руйнівну силу мають наслідки міграційних процесів для країни.

На семінарі було зауважено про основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном; було розкрито сутність поняття «торгівля людьми» та визначені групи ризику работоргівців.

Кожному із присутніх на даному заході було надано інформаційну допомогу про те, як активно допомагати і протидіяти торгівлі людьми. На завершенні зустрічі фахівці служб соціального партнерства відповіли на запитання безробітних.

 

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Статистика МОМ станом на 30 червня 2021 рік

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A / RES / 68/192 від 18 грудня 2013 року. Резолюція закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби з згубним явищем.

Головною метою, переслідуваної таким рішенням, було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об’єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

У цей день Генеральний секретар ООН виступає з посланням. Громадські рухи публікують відомості про торгівлю людьми, рабство. Проводяться флешмоби, виставки. Журналісти розповідають про боротьбу з невільничим ринком, життя активістів, які протидіють ганебному явищу.

Перші урочистості пройшли 30 липня 2014 року.

У 2021 році свято проводиться 8-й раз.

Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», впроваджений Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

За даними Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації з 2015 по 2021 роки: Подано місцевими державними адміністраціями Харківської області 104 комплекти документів на отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.

Кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми становить 87 осіб. Відмовлено – 17 громадянам. у 8 випадках. Продовжено статус – 1 особі.

Серед осіб, які отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 22 жінки, 63 чоловіка і 2 дитини.

76 осіб постраждали від трудової експлуатації, 2 – від сексуальної, 1 – продаж дитини, 4 особи були втягнені у злочинну діяльність, 1 – втягнення у збройний конфлікт, 3 – експлуатувались у полоні.

Країни призначення (експлуатації): Російська Федерація – 13 випадків; 6 – Фінляндія, 3 – Абхазія, 15 – Польща, 2 – Литва, 1 – Вірменія, 1 – Ізраїль, 2 – Данія, 1 – Азербайджан, 3 – Китай, 1 -0 Естонія, 1 – Італія, 3 – Чехія, 1 – Словенія, 1 – Словаччина, 1 – Туреччина.            17 осіб постраждали від внутрішньої торгівлі людьми в Україні.

Попри статистику реальні масштаби торгівлі людьми в Україні значно вищі, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів. Більшість постраждалих осіб не володіють інформацією і не звертаються по допомог.

10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

  1. Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
  2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
  3. Торгівля людьми – найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
  4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
  5. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
  6. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
  7. Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
  8. Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
  9. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
  10. Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ? ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО.

1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;

2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

Якщо Вам запропонували роботу за кордоном чи в іншому регіоні України звертайтесь на

НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗКОШТОВНУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ     527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00

527.org.ua – електронні консультації

ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України

(044) 254 74 30




Параграф

В  Красноградському районі відповідальним структурним підрозділом з питань гендерної рівності, торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству є Управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації:  м. Красноград, вул. Бєльовська, 84 тел.  (05744)7 38 02