Питання організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання обговорили 11 травня під час селекторної наради під керівництвом заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева.

Відкриваючи засідання, заступник керівника області зазначив, що цей навчальний рік був успішним для нашого регіону, і ЗНО необхідно провести на відповідному високому рівні.

«Наші головні завдання – якісно провести усі заходи в рамках ЗНО, забезпечити відкритість та прозорість тестування, гарантувати безпеку школярам», – підкреслив Анатолій Бабічев.

За інформацією, озвученою у ході наради директором Департаменту науки і освіти ХОДА Ларисою Карповою, ЗНО на Харківщині стартує 22 травня тестуванням з математики. 24 травня абітурієнти проходитимуть тестування з української мови та літератури. У цей день в області працюватиме 92 пункти проведення ЗНО.

Також буде проведено оцінювання з іспанської, німецької, французької мов (29 травня), англійської мови (1 червня), біології (4 червня), історії України (6 червня), географії (8 червня), фізики (11 червня), хімії (13 червня).

«Загалом у ЗНО 2018 року візьмуть участь понад 21 тисяча абітурієнтів, з яких 11,6 тисячі – цьогорічні випускники, 7,5 тисячі – випускники професійно-технічних закладів освіти та близько 2 тисяч випускників минулих років, – уточнив у ході наради директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко. – Інструктивно-методичні наради та ліцензування щодо допуску до роботи пройшли 4620 педагогічних працівників».

В області визначено сім округів проведення ЗНО: Харків, Балаклія, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова та Чугуїв. При цьому в містах обласного значення проводитимуться тести з української мови та літератури, історії та математики. Всі інші тести можна пройти лише у Харкові.

Підсумовуючи нараду, Анатолій Бабічев звернувся до керівників районів, наголосивши на необхідності забезпечити організоване підвезення учнів до пунктів проведення ЗНО та у зворотному напрямку. Також заступник голови ХОДА акцентував увагу на питаннях стовідсоткової явки педагогічних працівників, залучених до роботи на пунктах тестування, та присутності медичних працівників на пунктах.

Що стосується питань безпеки, то, за інформацією ГУ Нацполіції в області, під час проведення ЗНО на кожному пункті чергуватимуть по два співробітники поліції. Крім того, перед проведенням тестування пункти будуть ретельно перевірятися.