Комітет виборців України 28 липня оприлюднив результати чергової оцінки роботи очільників областей України.

Уже втретє поспіль рейтинг очолила голова ХОДА Юлія Світлична. До першої п’ятірки рейтингу увійшли також керівники Тернопільської, Закарпатської, Кіровоградської та Донецької областей.

«Експерти відзначили ініціативи голови Харківської ОДА щодо підвищення зарплатні на промислових підприємствах області. Зокрема, досягнуто домовленості про підвищення зарплат працівникам з керівництвом заводу ім. Малишева, ХТЗ, ПАТ «Турбоатом» та держпідприємства «Шебелинкагазвидобування», – повідомили в КВУ.

Також у комітеті виборців відзначили, що очолити рейтинг голові ХОДА допомогло зростання активності міжнародної діяльності в регіоні. Серед подій, які відзначили опитувані експерти, – візит до Харкова Президента Литви Далі Грібаускайтє та проведення в регіоні засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, участь в якому взяли депутати з 31 країни.

«Загалом було відзначено зусилля Харківської ОДА в питанні створення позитивного іміджу регіону, в тому числі шляхом проведення різного роду національних та міжнародних змагань», – повідомили в Комітеті виборців.

Також під час складання рейтингу було враховано показники, які продемонструвала економіка Харківщини в І півріччі 2017 року.

«Упродовж І півріччя 2017 року (січень-травень) на Харківщині зафіксовано суттєве зростання промисловості – на 8,7%. При цьому по Україні відбувся спад промисловості на 1,3%. За останні півтора року область є єдиною серед п’ятірки промислово розвинутих регіонів, що демонструє стабільне зростання обсягів виробництва», – підкреслили в КВУ.

Довідка. Оцінка, за якою вибудовується Рейтинг діяльності голів ОДА від КВУ, складається з двох компонентів: показників соціально-економічного розвитку регіону та результатів опитування експертів. Усього було оцінено показники соціально-економічного розвитку за 5 напрямками: розвиток промисловості, сільського господарства, темпи будівництва, експорт-імпорт, рівень доходів населення. Джерелами інформації стали офіційні статистичні дані, інформація, надана ОДА на запит Комітету виборців України, інформація ЗМІ та спеціальні експертні опитування, проведені в межах проекту. Відповіді на анкети надали 213 експертів з усіх областей України.

За матеріалами офіційного сайту Харківської обласної державної адміністрації