Соборність – не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, прагнення. Президент

22 січня Глава держави взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України.

Петро Порошенко привітав український народ та усіх українців діаспори з Днем Соборності. У своїй промові він нагадав обставини, за яких 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки, відзначивши, як щиро вітали цю подію кияни.

«Проголошення злуки сприймалося усіма як велике національне свято. Та, на жаль, це свято тривало недовго. Історичні документи, які ми тут сьогодні маємо можливість оглянути, втілилися у життя, на жаль, лише за 72 роки! Тоді ж, у дев’ятнадцятому, соборна Україна не стала реальністю. Та й незалежність держави на довгий тоді час було втрачено», – відзначив Президент.

Він наголосив, що хоча державне об’єднання УНР і ЗУНР у дев’ятнадцятому році відбулося лише символічно, проте воно мало вирішальне значення для утвердження української держави у теперішніх кордонах, окресливши географічні, політичні та ідентифікаційні контури єдиної України.

«Соборність залишилася сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день. Соборність – це неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер – об’єднані в незалежну європейську українську державу. Соборність – не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, прагнення. Це велика міцна родина всіх громадян України, – підкреслив Глава держави. – Ми, це правда, говоримо в побуті та в родинах українською, російською, кримськотатарською та іншими мовами, але нас консолідує єдина державна – українська. Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас у всіх один. І земля наша – одна на всіх. У нас у всіх – спільне минуле, і проблеми, до речі, у нас однакові. Ми гуртом радіємо та гуртом сумуємо. У нас спільний ворог, і спільна мета, і спільна соборність».

Петро Порошенко відзначив, що соборність – це унітарний устрій держави, проте наголосив: «Ми поважали, поважаємо і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. Децентралізація зараз для цього дає унікальні можливості».

Президент України підкреслив, що головним пріоритетом сьогодні є відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

«Такі надскладні завдання, як повернення України на Донбас і повернення Донбасу в Україну, завдання деокупації Криму, будемо вирішувати, насамперед, політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом, зміцнюючи водночас нашу обороноздатність та наші Збройні сили», – сказав Глава держави.

Завершуючи свій виступ, Президент наголосив: «Український народ на увесь світ заявляє про свою непорушну волю гідно жити у власній незалежній єдиній українській державі, побудованій на європейських цінностях, ідеалах людяності й демократії. Цим шляхом ми йдемо – впевнено і до перемоги. Слава Україні!».